Vanema kodulehe uuendamine Sul on juba olemas kodulehekülg, mis on tehtud aastaid tagasi ja nüüd on vaja selle raamistikus mõnda elementi kohendada. Mida teha? Vaatleme millised on neli peamist võimalust lehte uuendada ning kui töömahukaks ja kulukaks need võivad kujuneda. Selle osas tuleb alati igal üksikul juhul eraldi läbi rääkida ja leppida kokku kas sisu tõstab ümber disainibüroo või tellijapoolne kodulehe sisutoimetaja Vanema kodulehe uuendamine

Siresäravad

veebilehed ja andmerakendused

Vanema kodulehe uuendamine

Sul on juba olemas kodulehekülg, mis on tehtud aastaid tagasi ja nüüd on vaja selle raamistikus mõnda elementi kohendada. Mida teha? Vaatleme millised on neli peamist võimalust lehte uuendada ning kui töömahukaks ja kulukaks need võivad kujuneda.

Meile on viimasel ajal saabunud päris mitmeid sarnaseid päringuid, milles on ühiseid jooni - koduleht on tehtud aastaid tagasi ja mõned elemendid vajavad uuendamist või muutmist. Ka kõige tugevamad ja ajale vastupidavamad kodulehed võivad uuenenud serveritarkvara või muude keskkonnamõjude tõttu vajada asjatundlikku tehnilist tuge. Olenevalt täpsest sisuhaldussüsteemi platvormist ja valmistusajast ning sellest kui vananenud on koduleht toimetamisvõimaluste ja visuaalse väljanägemise poolest, on kodulehe raamistiku uuendamiseks neli põhimõttelist võimalust:

  1. Kontakteeruda kodulehe tegijaga ja paluda üksikud vead parandada
  2. Tellida üksikute vigade parandamine teenuse vormis teiselt arendusbüroolt
  3. Vahetada sisuhaldussüsteem täielikult uuema ja kaasaegsema vastu välja
  4. Valmistada tervikuna uus koduleht, millel on kaasaegne disain ja sisuhaldus

 

Väiksemad paikamised kodulehe tegija poolt

Kui koduleheküljel on vaid mõni üksik viga ja kunagi kodulehe loonud firma on jätkuvalt tegutsev, siis on täiesti loomulik küsida üksikute vigade parandust kodulehe loojatelt. Neil on tõenäoliselt kõige parem ülevaade, millistest komponentidest kodulehe raamistik koosneb ning teavad kust täpselt vigu otsida. Vähegi suurematel arendajatel on enda tarkvaraarendusliinid, mille põhjal on loodud samal ajastul mitmeid veebilahendusi.

 

On enam kui suur tõenäosus, et aja jooksul on serveriuuenduste käigus tulnud välja sarnaseid (tüüp)vigu, millega ka teised kliendid on hädas olnud. Kodulehe loonud firma poole saate mõistagi pöörduda siis kui tegemist on jätkuvalt tegutseva ettevõttega, mis pakub endiselt samasuguseid veebiarenduse teenuseid enam-vähem sarnastel alustel.

 

Parandused uue arendaja poolt

Üksikute komponentide parandamist ja uuendamist on võimalik tellida põhimõtteliselt mitahes veebirakenduste vallas tegutsevalt ettevõttelt, millel on olemas sisuline arendusvõimekus - see tähendab et firmas on programmeerijad, kes on võimelised sisulisi arendustöid tegema. Kui tegemist ei ole just väga laialt levinud standardplatvormiga, siis võib olla küll mõne teise ettevõtte poolt loodud raamistikust vigade ülesleidmine ja parandamine märksa mahukam ettevõtmine, kuid põhimõtteliselt võimalik.

 

Arvestada tuleks, et korraliku pädevusega programmeerijate töötund maksab suurusjärgus 35-50 eurot ja kui tegemist on vanemapoolse kodulehega, siis võib täiesti vabalt kuluda paar-kolm tundi tööd. Üksikute vigade parandamise võimalikkus võib täpsemalt selguda alles sisulise töö käigus. Mõnel juhul võib siiski selguda, et paikamine kujuneb liiga mahukaks ja selle asemel on hoopis mõistlikum ette võtta sisuhaldussüsteemi uuendamine.

 

Põhiline probleem üksikute kohtade paikamisega on, et kodulehekülg jääb enda olemuselt ikka vanaks, üksikute kohtade uuendamise mõju ei ole võimalik väga põhjalikult läbi testida ja töökindlusele on raske anda garantiid.

 

Uus sisuhaldussüsteem

Väga vanad kodulehed, mis on loodud juba väga palju aastaid tagasi, on juba sedavõrd vananenud raamistikuga, et nende kohatine lappimine ei pruugi enam praktiline olla. Ka on sisuhaldussüsteemid aja jooksul jõudsasti edasi arenenud, ning uuemad lahendused pakuvad märksa paremaid ja mugavamaid toimetamisvõimalusi, mis on ka oluliselt lihtsamad kasutada.

 

Kui vana süsteemi lappimine ei ole enam praktiline,  tuleb ette võtta suurem uuendustöö ja vahetada välja kogu sisuhaldussüsteem. Kodulehe sisuhaldussüsteemi väljavahetamise juures on kõige suuremaks tööks olemasolevate materjalide ümberkonverteerimine või ümbertõstmine uuele platvormile. Igal üksikul juhul tuleb hinnata, kui palju on uuema sisuhaldussüsteemi andmete struktuur erinev vanast, kas on vaja andmete konverteerimist vanast süsteemist uude või on ületõstetavaid lehti ainult vähesel määral, siis saab sisu ka copy&paste abil vanalt lehelt uuele ümber tõsta.

 

Telli täiesti uus ja kaasaegne koduleht

Kui kodulehekülg on tehtud aastaid tagasi ja selle sisuhaldussüsteem on vananenud, siis ei pruugi ka selle visuaalne väljanägemine enam kõige uuemate killast olla. Vanemad kujundused on enamasti kitsamad, nurgelisemad ega ole väga hästi vaadatavad uuematel suurtel ekraanidel ega kohandu paindlikult mobiilsete seadmetega, näiteks nutitelefonide ja tahvelarvutite ekraanidega. Kui käsil on põhjalikumad kodulehe uuendustööd, siis on mõistlik värskendada ka disaini, et see paistaks säravam ja kaasaegsem. Mõni uuendusmeelsem ettevõte uuendab enda kodulehe disaini iga-aastaselt, teised on mõistlikuks uuendusintervalliks pidanud kord kolme-nelja aasta tagant. Kui olemasolev kodulehekülg on sellest juba palju vanem, siis soovitame igal juhul teha täiesti põhjaliku uuenduskuuri.

 

Lõppude lõpuks ei ole ju ka tervenisti uue kodulehekülje tegemine väga kallis (vaata paremal toodud hindu). Siiski tasub igal üksikul juhul silmas pidada, et tavapäraselt ei sisalda hinnakirjas välja pakutud tüüpilised kodulehe loomise hinnad olemasoleva materjali ümberkonverteerimist või käsitsi ümbertõstmist. Selle osas tuleb alati igal üksikul juhul eraldi läbi rääkida ja leppida kokku kas sisu tõstab ümber disainibüroo või tellijapoolne kodulehe sisutoimetaja.

Veebirakendused
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

Vanema kodulehe uuendamine

Meile on viimasel ajal saabunud päris mitmeid sarnaseid päringuid, milles on ühiseid jooni - koduleht on tehtud aastaid tagasi ja mõned elemendid vajavad uuendamist või muutmist Ka kõige tugevamad ja ajale vastupidavamad kodulehed võivad uuenenud serveritarkvara või muude keskkonnamõjude tõttu vajada asjatundlikku tehnilist tuge Sul on juba olemas kodulehekülg, mis on tehtud aastaid tagasi ja nüüd on vaja selle raamistikus mõnda elementi kohendada. Mida teha? Vaatleme millised on neli peamist võimalust lehte uuendada ning kui töömahukaks ja kulukaks need võivad kujuneda.

Vanema kodulehe uuendamine

www.aara.ee © 2022 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia