Lehekülje lingi ümberpaigutamine Lingi asukoha muutmine navigatsioonimenüüs selliselt, et see paigutub varasemast erineva, uue ülemlehekülje alla. Kui mõni link voogabki horisontaalmenüüs teisele reale, siis on soovitav kas linkide arvu vähendada (nihutada see eelpoolkirjeldatud viisil mõnele alamtasemele) või nimetada lingid lühemalt, et need võtaksid vähem ruumi Lehekülje lingi ümberpaigutamine

Hästi toimivad

veebilehed ja andmerakendused

Lehekülje lingi ümberpaigutamine

Lingi asukoha muutmine navigatsioonimenüüs selliselt, et see paigutub varasemast erineva, uue ülemlehekülje alla.

Eelmises artiklis "Muuda navigatsioonimenüüs lingi järjekorda" vaatlesime lihtsamat nihutamisjuhtumit, mille korral oli vaja muuta ainult lingi paiknevuse järjekorda. Siin sellel lehel võtame luubi alla keerukama ülesande, mille korral ei muutu mitte ainult lingi järjekorranumber, vaid ka asukoht ülemlehe suhtes, ehk soovime nihutada lehte täielikult menüüs teise kohta.

 

Tüüpiline juhtum on näiteks mõne vanema ürituste lehe lingi nihutamine sündmuste arhiivi kui üritus on toimunud, lehekülg ei ole enam aktuaalne ja on soov seda säilitada edaspidi menüüs vähem nähtavas asukohas.

 

Lehe nihutamine koosneb kahest sammust:

  1. Vaata järgi, millise lehe alla täpselt soovid linki nihutada. 
  2. Muuda ära nihutatava lehe asukohamäärang.

Vaatleme siin allpool neid kahte sammu üksikasjalikumalt ja illustreeritult.

 

1. Vaata järgi uue ülemlehe id-number

Uue ülemlehekülje numbri järgivaatamiseks on lihtsaim viis minna kursoriga konkreetse lingi kohale (selle lehe lingi, mille alla soovid nihutatavat lehte paigutada) ja vaata lehe all ääres tiitliribale ilmuva aadressi lõpus olevat numbrit.     

Lehekülje lingi ümberpaigutamine
Kursoriga lingi kohale minnes ilmub brauseri alumises ääres oleval tiitliribal nähtavale lehe aadress. Jäta meelde aadressi lõpus olev lehekülje id-number.

 

2. Muuda nihutatava lehe seaded

Kui uue ülemlehe id-number on järgi vaadatud, siis mine sellele lehele, mida nihutada soovid. Ava päises "Seadete" dialoog ja kirjuta seal asukoha väljale uue ülemlehe id-number (see mille sa just järgi vaatasid) ning salvesta. 

Lehekülje lingi ümberpaigutamine
Kirjuta nihutatava lehe "Seadete" dialoogis asukoha väljale uue ülemlehe id-number.

 

Peale uue ülemlehekülje numbri salvestamist ilmub nihutatav lehekülg nähtavale menüüs uues asukohas. Vaikimisi paigutub nihutatud lehe link teiste linkide järele viimasena.

 

Kui soovid uues asukohas muuta lingi paiknemise järjekorda, siis saad seda toimetada seadete dialoogis järjekorraväljale "jrk num" uue numbri kirjutamisega.

 

Number ei olnud õige, nihutatav leht kadus ära

Kui ülemlehe number ei olnud õigesti meeles või kirjutasid selle kogemata asukoha väljale valesti, siis võib juhtuda, et leht ei paigutu täpselt nii nagu vaja oli. Mine tagasi nihutatavale lehele ja kontrolli üle, kas ülemlehe number sai ikka õigesti kirjutatud.

 

Kui oled nihutatavast lehest edasi navigeerinud, siis leiad selle uuesti üles kui vajutad brauseri "Tagasi" nuppu (ingl. back). Samas on näha ka külastatud lehtede nimekiri.

Lehekülje lingi ümberpaigutamine
Isegi kui lehekülg ei ole enam kodulehe lingimenüüs nähtav, on võimalik seda uuesti üles leida "Back" nupu allhoidmisega nähtavale ilmuvast külastatud lehtede ajaloost.

 

Kõige ülemine tasand

Eelpoolkirjeldatud nihutamine uue ülemlehe alla toimib juhul kui lehekülge on vaja paigutada teisele või sellest allpool olevale tasandile. Kui on soov nihutada leht kõige ülemisele tasandile ja selle teha link nähtavaks horisontaalmenüüs, siis tuleb kirjutada asukoha väljale koodnumber "75000000". Vanemates menüüraamistikes, mis on loodud enne 2009. aasta keskpaika, on ülatasandi märgistamisel kasutusel "peamenu".

 

Linkide mahutamine horisontaalmenüüsse

Horisontaalmenüüsse nihutamise puhul tasub muidugi silmas pidada, et seal on ruumiga kitsam ning linkide pikkuse ja arvu puhul tuleb sul endal jälgida, et lingid mahuksid ühele reale ära. Kui mõni link voogabki horisontaalmenüüs teisele reale, siis on soovitav kas linkide arvu vähendada (nihutada see eelpoolkirjeldatud viisil mõnele alamtasemele) või nimetada lingid lühemalt, et need võtaksid vähem ruumi.  

Veebirakendused
Meie poolt loodud kodulehed on mugavad toimetada ja saavad Google käest hea kvaliteediskoori. Hea nähtavus otsingutes aitab sul edustada enda organisatsiooni tulemuslikumalt ja mõistlike püsikuludega.

Lihtsast keerukamateni
Lisaks lihtsatele lehtedele oleme loonud  tootekataloogide ja tellimissüsteemidega e-poode ning ka keerukama andmestikuga kalkulaatoreid, mis teevad dünaamiliste arvutuste tulemused veebis nähtavaks.

Saada meile päring
Veebi tellimise esimeseks sammuks on päringuvormi täitmine, milles saad enda soovitud fookust lühidalt kirjeldada. Selle põhjal küsime täpsustavaid küsimusi ja teeme sulle detailse hinnapakkumise.

Kontaktandmed
Firma nimi: Aara disainibüroo OÜ,
registreerimisnumber. 11477099
IBAN: EE967700771001668194
Klienditoe tööaeg E-R kella 09.00-17.00
Saada enda küsimus:

Veebilehe disain ja CMS

Lehekülje lingi ümberpaigutamine

Eelmises artiklis " Muuda navigatsioonimenüüs lingi järjekorda " vaatlesime lihtsamat nihutamisjuhtumit, mille korral oli vaja muuta ainult lingi paiknevuse järjekorda Siin sellel lehel võtame luubi alla keerukama ülesande, mille korral ei muutu mitte ainult lingi järjekorranumber, vaid ka asukoht ülemlehe suhtes, ehk soovime nihutada lehte täielikult menüüs teise kohta Lingi asukoha muutmine navigatsioonimenüüs selliselt, et see paigutub varasemast erineva, uue ülemlehekülje alla.

Lehekülje lingi ümberpaigutamine

www.aara.ee © 2023 Aara disainibüroo OÜ » Sisu ja vormi sünergia